Aktualności

Szczęśliwe krowy w Dębnik 52

Ślicznotka, Kalina, Jagoda, Kamelia, Misia, Jesia, Alutka, Cześnia, Palma, Areka, Mirra – nasze kochane Dziewczyny. Bezpieczne i szczęśliwe.

Cały rok na swobodzie i świeżym powietrzu, nawet zimą. Dnie spędzają na dębnickich pastwiskach. Ale, ale… to nie są zwykłe pastwiska. To naturalne łąki, które są niezwykle cennymi pod względem przyrodniczym siedliskami, porośniętymi wieloma gatunkami roślin: traw, roślin motylkowych i zielnych. Różnorodność i bogactwo składu botanicznego przekłada się na obfitość składników odżywczych i smakowitość.

Nasze Jerseyki uwielbiają takie naturalne jedzenie. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni są wypasane na pastwiskach. Zimą karmimy je sianem pochodzącym z naszych łąk.

Gospodarujemy w harmonii z przyrodą. Pokosy przeprowadzamy znacznie później niż w intensywnych hodowlach. Po to, żeby nie zniszczyć unikalnej bioróżnorodności ekosystemu, jakim nasze łąki są dla setek ptaków i innych drobnych przedstawicieli dębnickiej fauny.

Przed wypasem nasze pastwiska nawozimy WYŁĄCZNIE obornikiem z naszego gospodarstwa.

Nasze Jerseyki noce spędzają w wygodnej, przestronnej oborze – NIGDY nie są uwiązane! Są głaskane, każda z nich jest inna, każda ma swoją osobowość i indywidualny charakter oraz specjalne miejsce w naszych sercach.

Są bardzo towarzyskie, nie boją się ludzi, obserwują ich z zaciekawieniem, a do niektórych podchodzą domagając się pieszczot.

Każda nasza Jerseyka zostanie z nami do końca swojego życia!