Jazda konna

Zapraszamy na lekcje jazdy konnej w stylu western dla dzieci i dorosłych

Western to styl jazdy konnej, wywodzący się z Ameryki i dostosowany do specyfiki pracy na farmach. Amerykańscy kowboje bardzo często musieli spędzać w siodle wiele godzin i poruszać się z dużą prędkością w trudnym, wymagającym terenie. Dodatkowo zmuszeni byli posługiwać się lassem lub liną, dlatego niezbędna dla nich była umiejętność prowadzenia konia jedną ręką. Jazda w stylu western idealnie spełnia wszystkie wymagania kowbojów. Siodła są głębokie, stabilne i wygodne. Konie są prowadzone na długiej, luźnej wodzy tak, aby uniknąć szarpania konia i nie powodować najmniejszego nawet dyskomfortu dla zwierzęcia. Żeby zmienić kierunek jazdy wystarczy lekko przycisnąć wodze do końskiej szyi z jednej strony. Konie szkolone do jazdy w stylu western są spokojne, zrównoważone, błyskawicznie reagują na najlżejsze pociągnięcia za wodze. W stylu western najważniejsza jest dobra komunikacja z koniem i porozumienie między jeźdźcem a zwierzęciem.

Z sukcesem startowaliśmy w wielu zawodach westernowych w Polsce.

Dysponujemy odkrytym padokiem i ujeżdżalnią. Uczymy opieki nad koniem i jazdy konnej w stylu western.

Zapraszamy na wycieczki konne

Mamy status Ośrodka Afiliowanego Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK (GTJ). Okolice Dębnika są doskonałym miejscem do uprawiania turystyki konnej, a rodzinne gospodarstwo ekologiczne Dębnik 52 jest świetną bazą wypadową do zwiedzania w siodle rezerwatów przyrody i jurajskich zamków. To tędy przebiega słynny Pomarańczowy Transjurajski Szlak Konny. Przepiękna, wielokilometrowa trasa wytyczona wśród zieleni i białych wapiennych skał.

Jeździmy w małych grupach, na zrównoważonych, spokojnych koniach rasy Haflinger i American Quarter Horse. Tempo jazdy dostosowujemy do umiejętności uczestników. Nasze konie są specjalnie szkolone do jazdy w terenie. Proponujemy różnorodne trasy – od prostych, spacerowych, biegnących zalesionymi wzgórzami i dolinami, po obfitujące w dodatkowe atrakcje takie, jak pokonywanie wpław potoków, czy galop na rozległych płaskowyżach. Na trasie organizujemy ogniska.

Naszym gościom zapewniamy noclegi w surowych, klimatycznych pomieszczeniach bezpośrednio nad stajnią. Na życzenie zapewniamy wyżywienie (śniadania, obiadokolacje) na bazie produkowanych przez nas serów i innych produktów z mleka krów Jersey, tłoczonych przez nas na zimno olejów i ziół dębnickich. Organizujemy biesiady, na których częstujemy specjałami kuchni jurajskiej, w tym słynną potrawą z ziemniaków pieczonych w żeliwnym kociołku na ognisku. Na gości czeka domek koniarza, drewniana chata grillowa oraz przepięknie położone miejsce na ognisko.

Cennik:

  • jazda na lonży: 60 PLN/30′
  • jazda konna: 70 PLN/1h

Zapraszamy!