Aktualności

Autorski sos vinaigrette Dębnik 52 z tajemnym składnikiem :)

Jesienią i zimą, gdy nie ma świeżych warzyw i owoców, warto jak najczęściej dodawać do potraw odżywczy sos vinaigrette. To prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i prebiotyków. Ale… ten, który powstaje w Dębnik 52 to nie jest zwykły sos vinagrette.

Bazą vinaigrette Dębnik 52 jest nasz świeżo wytłoczony olej lniany. Łączymy go z żywym octem selerowym lub z hibiskusa, dodajemy miód Dębnik 52, czosnek, przyprawy i…. nasz tajemny składnik  🙂 Mieszamy. Długo mieszamy. Powstaje złocista, aromatyczna emulsja, która ma w sobie mnóstwo prebiotyków i składników odżywczych.

Właściwości zdrowotne sosu vinaigrette Dębnik 52 wynikają z połączenia kilku super zdrowych produktów: oleju lnianego, żywego octu i miodu.

PO PIERWSZE, OLEJ LNIANY. Tłoczony na zimno olej lniany to jeden z najzdrowszych olejów świata. Olej „Złoty len” tłoczymy z nasion lnu odmiany jarej, czyli wysiewanej wiosną, która jest delikatniejsza w smaku.

Olej lniany ma w sobie blisko 60% kwasów omega-3, a kwasów  omega-6 i omega-9 około 30%. Pozwala redukować poziom złego cholesterolu, wzmacnia układ naczyniowo-krwionośny, a tym samym zmniejsza ryzyko nadciśnienia i miażdżycy. Olej z siemienia lnianego ma także właściwości regenerowania błon śluzowych przewodu pokarmowego. Dlatego pomaga w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i stanach zapalnych jelit, wspiera prawidłową pracę całego układu pokarmowego, a także przyspiesza przemianę materii oraz ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Olej lniany zawiera też dużą dawkę witaminy E, która w połączeniu z cennymi nienasyconymi kwasami, posiada właściwości odżywania skóry.

Olej lniany jest idealny dla kobiet, ponieważ zawiera tzw. lignany, należące do fitoestrogenów, czyli roślinnych estrogenów, działających podobnie jak estrogeny – żeńskie hormony płciowe. Dzięki temu regularne spożywanie oleju lnianego przez kobiety wspiera i harmonizuje gospodarkę hormonalną organizmu.

PO DRUGIE, ŻYWY OCET. Żywy, ponieważ jest nierafinowany, niefiltrowany, zawiera żywe bakterie kwasu octowego. Jest doskonałym źródłem prebiotyków, cennych związków, które stymulują rozwój mikroorganizmów korzystnych dla pracy jelit. Ocet żywy świetnie wspiera nie tylko pracę przewodu pokarmowego, ale też obniża poziom cukru we krwi, pomaga w utracie wagi oraz reguluje ciśnienie krwi. Zawiera także wartościowe przeciwutleniacze i aminokwasy. Ponadto, jest wyjątkowo smaczny. Bogaty smak jest efektem wykorzystania takich unikalnych surowców jak seler czy hibiskus.

Dodatki takie, jak czosnek i przyprawy oraz nasz tajemny składnik 🙂 wzmacniają odżywcze wartości sosu vinaigrette.

Sos vinaigrette to wyśmienity dodatek do wielu dań. Idealny do sałat i zimowych surówek oraz sałatek na bazie jarmużu, kapusty, porów, cebuli i ziemniaków. Świetnie komponuje się z chlebem, podpłomykami i focaccią. Sos vinaigrette Dębnik 52 to samo zdrowie, szczególnie na jesień i zimę

UWAGA – WSTRZĄSNĄĆ PRZED UŻYCIEM! OSAD NA DNIE BUTELKI TO SAMO DOBRO!